Ayni Yardımlar

Gıda Yardımları

SYDV Başvuru Kayıt Formu / Başvuru Dilekçesi 
Nüfus Cüzdanının önlü-arkalı fotokopisi (kendisinin ve evli ise eşinin) 

Yakacak Yardımları

SYDV Başvuru Kayıt Formu / Başvuru Dilekçesi 
Nüfus Cüzdanının önlü-arkalı fotokopisi (kendisinin ve evli ise eşinin) 
 

1-) GIDA YARDIMLARI:

   Ekonomik ve sosyal yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarının karşılanması için, dini bayramlarımız öncesinde de Fon`dan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına kaynak gönderilmektedir. 
 

2-) YAKACAK YARDIMLARI:

   Vakıflar aracılığı ile ihtiyaç sahibi ailelere bedelsiz kömür yardımını içeren yakacak yardımları, 2003 yılından itibaren Türkiye Kömür İşletmeleri`nden sağlanan kömürün Türkiye genelindeki ihtiyaç sahibi ailelere aile başına 500 kg. olarak dağıtılmasıyla gerçekleştirilmektedir. 

 

3-) BARINMA YARDIMLARI:

   Oturulmayacak derecede eski, virana, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan muhtaç vatandaşlara evlerinin bakım ve onarımı için ayni ve nakdi olarak yapılan yardımlardır.
 Ailelere yapılan bu yardımlar dışında, bir defaya mahsus olmak üzere verilen nakdi yardımlar ve muhtelif diğer sosyal destekler de bulunmaktadır.

Son güncelleme tarihi 09.03.2016. Bu sayfa 4888 kez görüntülendi.
İletişim Merkezi

Adres : Karaosman Mahallesi Eski Hendek Caddesi No:79 Adapazarı / Sakarya Tel : +90 (264) 272 00 80 - 81Fax : +90 (264) 272 00 82E-Posta Adresi : info@adapazarisydv.gov.trWeb Adresi : www.adapazarisydv.gov.tr
© All Right Reserved 2016 Adapazarı Kaymakamlığı. Developed by burhanaltintas.com.tr