Ayni Yardımlar

Gıda Yardımları

SYDV Başvuru Kayıt Formu / Başvuru Dilekçesi 
Nüfus Cüzdanının önlü-arkalı fotokopisi (kendisinin ve evli ise eşinin) 

Yakacak Yardımları

SYDV Başvuru Kayıt Formu / Başvuru Dilekçesi 
Nüfus Cüzdanının önlü-arkalı fotokopisi (kendisinin ve evli ise eşinin) 
 

1-) GIDA YARDIMLARI:

   Ekonomik ve sosyal yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarının karşılanması için, dini bayramlarımız öncesinde de Fon`dan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına kaynak gönderilmektedir. Bu maksatla; 2003 yılında 35 milyon YTL, 2004 yılında 55 milyon YTL, 2005 yılında ise 90 milyon YTL; 2006 yılı içerisinde de  toplam 150 milyon YTL kaynak kullanılmıştır. 2007 yılında Ramazan ayı ve Kurban Bayramı münasebetiyle ise 140 milyon YTL kaynak Fon`dan Vakıflara aktarılmıştır.
 

2-) YAKACAK YARDIMLARI:

   Vakıflar aracılığı ile ihtiyaç sahibi ailelere bedelsiz kömür yardımını içeren yakacak yardımları, 2003 yılından itibaren Türkiye Kömür İşletmeleri`nden sağlanan kömürün Türkiye genelindeki ihtiyaç sahibi ailelere aile başına 500 kg. olarak dağıtılmasıyla gerçekleştirilmektedir. 

   Kömürün illere kadar ulaştırılması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından sağlanmaktadır. İlçelere ve köylere dağıtımı ise Valiliklerin sorumluluğunda Vakıflar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde kendi doğal kömür kaynaklarımız değerlendirilmekte, TKİ, TTK ve EÜAŞ daha aktif duruma getirilmekte, istihdama ve ulaşım sektörüne katkıda bulunulmaktadır.
 

3-) BARINMA YARDIMLARI:

   Oturulmayacak derecede eski, virana, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan muhtaç vatandaşlara evlerinin bakım ve onarımı için ayni ve nakdi olarak yapılan yardımlardır.
 Ailelere yapılan bu yardımlar dışında, bir defaya mahsus olmak üzere verilen nakdi yardımlar ve muhtelif diğer sosyal destekler de bulunmaktadır.

Son güncelleme tarihi 20.04.2013. Bu sayfa 3574 kez görüntülendi.
İletişim Merkezi

Adres : Karaosman Mahallesi Eski Hendek Caddesi No:79 Adapazarı / Sakarya Tel : +90 (264) 272 00 80 - 81Fax : +90 (264) 272 00 82E-Posta Adresi : info@adapazarisydv.gov.trWeb Adresi : www.adapazarisydv.gov.tr
© All Right Reserved 2016 Adapazarı Kaymakamlığı. Developed by burhanaltintas.com.tr